Almanya Vize Başvurusu


Almanya vizesi başvurusu yapmak artık çok kolay! Sana atadığımız vize danışmanı ile görüş, tüm başvuru sürecini en hızlı, doğru, güvenilir şekilde sonuçlandır.


Vize Danışmanına Ulaş

Başvurunu başlatmak ve soruların için hemen vize danışmanına ulaş.


Ad-Soyad


E-mail


Telefon


Dilerseniz başvurunuzu anlatan bir yazı girebilirsiniz


Congratulations. Your message has been sent successfully.
Error, please retry. Your message has not been sent.

Almanya Vize Başvurusu


Almanya Avrupa Birliği ülkeleri arasında en önemlilerinden bir tanesi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir Schengen Bölgesi Ülkesi’dir. Bu bölge içerisinde yer alan bütün diğer ülkeler gibi Almanya’ya da Schengen vizesi bulunan kişiler rahatlıkla girebilmektedir. Bu vize sadece Almanya’dan değil birçok Avrupa Birliği Ülkesinin ülkemizde bulunan temsilciliklerinden de alınabilmektedir. Bunun yanında sadece Almanya içerisinde geçerli olan Almanya Ulusal vizesi de Almanya vizesi tiplerinden biridir. Turistik vize başvuruları Almanya Schengen vizesi olarak gerçekleştirilmekte ve eğitim, öğrenci vizesi gibi diğer tipler ise çoğunlukla Almanya Ulusal Vizesi’ne dahil olarak kabul edilmektedir.

Almanya Vizeleri İçin Başvuru Nereye Yapılır?
Türkiye’de Almanya vize başvuruları Idata isimli başvuru merkezine yapılmaktadır. Konsolosluklar başvuru sahiplerinden direkt başvuru almamaktadır. Başvuru merkezleri Almanya Büyükelçiliği’ne bağlı olarak hizmet vermektedir. Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Trabzon ve Gaziantep’te ofis şubeleri bulunan Idata verilen bütün vize tipleri için başvuru kabul etmektedir. Başvuru merkezinden alınacak randevunun ardından Almanya vize başvuru dosyasının eksiksiz tamamlanarak randevu saatinde ilgili merkeze giderek başvurunun yapılması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Çeşitleri Neler?
Farklı seyahat sebepleri bulunan kişiler Almanya Vizesi talepleri için farklı alt gruplarda yer alan vizelere başvurmalıdır. Bunlar arasında ticari, turistik, ziyaret ve eğitim vizeleri yer almaktadır. Bunlara ek olarak IDATA hem Schengen hem de Almanya Ulusal Vizesi başvurularını da kabul etmektedir. Kişiler seyahat sebeplerine uygun vize çeşidine başvurmalıdır. Bu vizeler için istenilen belgeler ve aranan şartlar birbirinden farklıdır. Ancak genel olarak belirtilen seyahat amacını kanıtlar nitelikte evrak taleplerinde bulunulmaktadır.

Almanya Vizesi için Aranan Şartlar Nelerdir?
Schengen vizesi ve Ulusal Vize tiplerinin her ikisi için başvuru yapacak kişilerin pasaportlarının vize bitiş tarihini takiben en az 3 ay süresi olmalı, pasaportlar 10 yıldan daha önce verilmiş olmamalı ve de en az 2 boş sayfa bulunmaktadır. Bunlara ek olarak başvuru yapacak kişilerden yine başvurulan vize tipine bağlı olarak uçak bileti ya da rezervasyon evrakları, 18 yaşını geçmemiş kişiler için her iki ebeveyninin de imzası bulunan de noter onaylı izin belgesi bulundurmaları zorunludur. Almanya vizesi başvurusu yapacak kişilerde aranan şartlar da seyahate uygun vize tipine göre fark edebilmektedir.

Almanya Vizesi Ne Zaman Çıkar?
Vize başvurularını tamamlayan kişiler 1 hafta ile 2 hafta arası değişen bir sürede başvurularının yanıtlarını almakta ve vize almaya uygun görülmüşlerse onay sonrası süreç hakkında gerekli bilgilendirme gerçekleştirilmektedir. Ancak burada önemli bir konu ülkemizden farklı bir resmi tatil düzeninin uygulanması ile Paskalya, Noel gibi dönemlere bağlı olarak Almanya vizesi değerlendirme sürecinin uzayabilmektedir.