Fransa Vizesi


Fransa vizesi başvurusu artık çok kolay! Sana atadığımız vize danışmanı ile görüş, tüm başvuru sürecini en hızlı, doğru, güvenilir şekilde sonuçlandır.


Vize Danışmanına Ulaş

Başvurunu başlatmak ve soruların için hemen vize danışmanına ulaş.


Ad-Soyad


E-mail


Telefon


Dilerseniz başvurunuzu anlatan bir yazı girebilirsiniz


Congratulations. Your message has been sent successfully.
Error, please retry. Your message has not been sent.

Fransa vizesi başvuru işlemlerinizi profesyonel vize danışmanlarımızla hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesine Nasıl Başvurulur?

1

Danışmanınla Görüş

Formu Doldur veya telefon ile sana özel Fransa vize danışmanına ulaş. Başvuruna özel evrakları belirle sana özel başvuru çözümüne sahip ol.
2

Başvuru Dosyan Hazırlansın

Başvuru dosyası, dilekçeler ve formlar vize danışmanın tarafından hazırlansın. Parmak izin varsa başvuruya gelmene bile gerek yok!
3

Vizen Hazır !

Tüm başvuru ve sonrasındaki süreç danışmanın tarafından takip edilsin ve çıkan pasaportun sana ulaştırılsın, keyifli seyahatler!

Başvurunu en hızlı şekilde gerçekleştir

Sana özel evrakları topla, hiç bir formla uğraşma

Başvuru sürecini gizlilik ve kurumsal güven içinde sonuçlandır

Özel vize danışmanı başvurunun her aşamasıyla ilgilensin

Fransa Vizesi Sık Sorulan Sorular

Hazırlamam Gereken Form ve Dilekçeler Nelerdir?
Fransa vizesi için gerekli olan tüm dilekçe ve formlar vize danışmanı tarafından hazırlanarak imzanıza sunulmaktadır.
Fransa Vize Danışmanına Nasıl Ulaşabilirim?
Fransa vizesine başvurmak, randevu almak ve sorularınızı sormak için vize danışmanınıza 0850 885 00 50 numaralı telefondan veya info@babursahvize.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Fransa Schengen Vizesi


Yaşadığımız ülkeden başka bir ülkeye seyahat etmek için vize ve pasaport olması gerekmektedir. Vize her ülkede zorunlu halde olmasa da bazı önemli ülkeler bunu zorunlu hale getirmiştir. Bunlar arasında vize isteyen ülkelerden birisi Fransa’dır. Alınması kolay olmamasının yanı sıra Fransa vizesi, birçok aşamadan geçmektedir. Vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlar arasında başvurunun erken yapılması gerekmektedir. Çünkü işlemler uzun sürdüğü için vize almanız aksayabilir. Pasaport tarihini kontrol edilmesi gerekmektedir aksi takdirde tarihi geçtiği zaman vizeniz olsa bile ülkeye giriş izniniz bulunmamaktadır. Başvururun eksik veya buruşmuş belgelerle gerçekleştirilmeye çalışılması belgelerin eksik olmasına yol açar. Vize alımı sadece belgelerden oluşmamaktadır bunun yanı sıra almanız için mülakata girmeniz gerekmektedir. Sorular zor olmamakla birlikte samimi ve iyi niyetli olduğunuzu belli etmeniz gerekmektedir. Vize için başvuruş yapmak isteyen kişiler illa Fransa’ya gidip de oradan başvuruş yapması gerekmemektedir. Zaten giriş izniniz bulunmadığından bu pekte mümkün değildir. Başvurul için ülkenizdeki Fransa konsolosluğuna giderek müracaat da bulunmanız gerekmektedir. Fransa’da 90 günden az bir zaman diliminde zorunlu olarak eğitim, oturum, aile birleşimi vb gibi başvuruş yapanlar Fransa konsolosluğu tarafından direk kabul edilir.

Vizeleri büyük elçiliklerin konsolosluğunda, konsolostan veya başkonsolosluğundan alınır. Ülkeler arasında ayrı bir güzelliği olan Fransa, turizm amaçlı gidilen ülkeler arasındadır. Bu ülkeye seyahat edebilmeniz için Fransa vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Gezmek için gidilmese bile bazı iş adamlarının iş görüşmesi yapmak için Fransa’ya seyahat etmektedir. Bu bölümde de vizeniz olması gerekmektedir. Vize alımında istenen belgeler ülkeden ülkeye değişmektedir. Başvuruş süresinde dikkat edilmesi gereken hususlar arasında başvurunun kendi yapılması gerekmektedir. Yıpranmış olan pasaport vize verilse dahi sınır kapısından geri çevirilir. Pasaportun geçerlilik süresi olduğu için 1 yıl olmasına özen gösteriniz. Bu hususlar içerisinde başvurunuz reddedilir ise yargıya başvuruş yapılabilir ama yargının açık olduğu ülkeler fazla değildir. Vize ihlali yapan kişiler ülkeden sınır dışı edilir ve o ülkeye bir daha giriş çıkış sağlayamaz. Pasaportun geçerlilik süresi 6 ay, 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl, 4 yıl, 5 yıl bulunmakta olup bu şartlar içerisinden uygun olanı seçebilirsiniz. Pasaport için 6 aydan az bir süre verilmez. Eğer vizenin ret sebebi olduysa bunun açıklanması zorunlu değildir.

Fransa vize başvurusu Fransa‘ya seyahat etmek isteyen herkeste Fransa vizesi olması gerekmektedir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ve Fransa vatandaşlarının işlemlerini gerçekleştirir. Bunlar arasında noterlik, pasaport, vatandaşlık kimliği ve hukuki işlemleri bulunmaktadır. Vize isteyen ülkeler arasında Afganistan, Amerika birleşik devleti, Angola, Antigua-Barbuda, Avustralya, Bahreyn, Belçika, Benin, Brunei vb yerlere vize zorunluluğu vardır. Seyahat için Fransa’yı tercih edenler bordo renkli pasaportu olan kişiler ülkeye giriş sağlayabilmek için Fransa konsolosluğuna başvuruşta bulunması gerekmektedir. Yeşil pasaportu, gri pasaportu, kırmızı ve siyah pasaportu olan kişiler vize için başvuruş yapmasına gerek bulunmamakla birlikte 90 ile 180 gün arası seyahatleri bulunmaktadır. Bu seyahat için Fransa konsolosluğuna müracaat da bulunmalarına gerek yoktur. Fransa için eğer 90 günden az bir seyahat yapılacaksa schengen vizesi alınması gerekmektedir. Schengen vizesi yani Fransa vizesi başvuruluğu kabul eden kişiler en fazla 90 gün ülkede kalabilme zorunluluğu vardır. Schengen vizesi diğer ülkelerde de mevcuttur. Bunlar arasında Avusturya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Belçika, Çek cumhuriyeti, Estonya, ispanya, İsveç, Hollanda, Norveç, İzlanda, Macaristan, İsviçre, Almanya, Yunanistan, Malta, Lüksemburg gibi ülkelerde de geçerliliği vardır.


Vize Tipleri

Fransa Vize Evrakları


Fransa vizesi başvurusu için gerekli evrak listesi size özel hazırlanmaktadır. Temel evrak listesini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndir
Fransa Vize Başvurusu

Ofisimize ulaşın, başvurunuzu başlatın

Cumhuriyet Meydanı

İzmir Cumhuriyet Medyanı Pasaport vapur iskelesinin karşı sokağındayız.


  • Pasaport İskeleye 2 dk yürüme mesafesinde
  • Cumhuriyet Meydanı'na 150 metre
  • Taksi dolmuş ile rahat ulaşım