İngiltere Vize Başvurusu


İngiltere vizesi başvurusu yapmak artık çok kolay! Sana atadığımız vize danışmanı ile görüş, tüm başvuru sürecini en hızlı, doğru, güvenilir şekilde sonuçlandır.


Vize Danışmanına Ulaş

Başvurunu başlatmak ve soruların için hemen vize danışmanına ulaş.


Ad-Soyad


E-mail


Telefon


Dilerseniz başvurunuzu anlatan bir yazı girebilirsiniz


Congratulations. Your message has been sent successfully.
Error, please retry. Your message has not been sent.

İngiltere Vize Başvurusu


İngiltere Vizesi Başvuru Evrakları Neler?

Birleşik krallık Schengen Bölgesi Ülkeleri arasında yer almamaktadır. Dolayısıyla İngiltere vizesi olmayan kişilerin Schengen vizesi ile İngiltere’ye girmeleri mümkün değildir.Bütün Türk vatandaşları İngiltere’ye giderlerken vize almak zorundadır. Bunun yanında zaman zaman yolculuk rotasında İngiltere’de bulunulacak olması durumunda da transit vizesi alımları zorunlu kılınmıştır. Bunun için uygulanan muafiyet şartı 24 saat içinde İngiltere’den çıkılacak olmasıdır.

İngiltere vize başvurusu Schengen ülkelerinin aksine büyük bir oranı online olarak yürütülmektedir. Başvuru sahipleri online ortamda doldurmaları gereken formu İngilizce olarak eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamaları gerekmektedir, vize başvurusu bu form değerlendirmeye başlamaktadır. Ardından aynı sistem üzerinden vize ücreti ödenmekte ve randevu alınmaktadır. Kişinin randevu gün ve saatinde eksiksiz hazırlamış olduğu destekleyici belgeleri ve sistemde ürettiği başvuru formu ile randevu kağıdını çıkartarak başvuru dosyasını hazırlaması ve başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Başvuru merkezinde bu evrakların kontrolü yapılarak biometrik işlemler gerçekleştirilmekte ve evraklar pasaportla beraber konsolosluğa gönderilmektedir.

İngiltere Vizesi Başvurusu Yapanlarda Aranan Şartlar
Farklı seyahat sebepleri için alt tiplere bölünmüş olan İngiltere vizesi sahibi olmak ayrıcalıklı bir durum olarak kabul görmektedir. Bu durumun sebepleri arasında bu vizenin özellikle uzun süreli verilebilmesi için kişilerde iyi bir mali durum ya da kariyer şartlarının aranmasıdır. Eğitim maksadı ile İngiltere’ye gidecek kişiler eğitimlerine devam edecekleri kurumlardan aldıkları kabul mektuplarını almış olmalıdır. Ticaret maksatlı gidecek kişiler için de benzeri bir durum olarak çalışılacak kurumun onayı aranmaktadır. Bu sebeple gidilecek sebebi kanıtlar nitelikteki evrak ve belgelere sahip olmayanların başvuruları kabul edilmez. Ayrıca başarısız olmuş vize müracaatlarının ücretleri de başvuranlara geri ödenmemektedir.

İngiltere Vizesi Ücretleri
İngiltere Konsoloslukları döviz üzerinden ücret tarifeleri belirlemiştir. Başvuru ücretleri başvurulan İngiltere vizesi tipine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Ödemeler online olarak konsolosluk sisteminden yapılmakta ve randevu ödeme sonrası verilmektedir.

İngiltere Vizesi Ne Zaman Çıkar?
İngiltere’ye seyahat etmek için vize başvurusu yapan kişilerin bütün işlemleri tamamlamasının ardından değerlendirme süreci başlar. Bu süre genellikle 15 iş günü yani ortalama 1 aydır. Sürecin ardından kişiler vizelerini nasıl alabileceklerine dair de bilgilendirmektedir. 21 iş gününü geçmesine rağmen neticeye ulaşmayan İngiltere vizesi başvuruları için ise irtibat telefonlarını kullanarak bilgi alma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yılın belirli özel günleri ülkemizden farklı olarak İngiltere Konsolosluğu için resmi tatil günü kabul edilmektedir. Bu tarihlere denk gelen İngiltere vizesi başvurularının sonuçlanmasında gecikmeler olabilmektedir.