Yunanistan Vizesi


Yunanistan vizesi başvurusu artık çok kolay! Sana atadığımız vize danışmanı ile görüş, tüm başvuru sürecini en hızlı, doğru, güvenilir şekilde sonuçlandır.


Vize Danışmanına Ulaş

Başvurunu başlatmak ve soruların için hemen vize danışmanına ulaş.


Ad-Soyad


E-mail


Telefon


Dilerseniz başvurunuzu anlatan bir yazı girebilirsiniz


Congratulations. Your message has been sent successfully.
Error, please retry. Your message has not been sent.

Yunanistan vizesi başvuru işlemleri ve tüm Yunanistan tatili organizasyonunda size destek olacak vize danışmanlarımızla prosedürlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Yunanistan Vizesine Nasıl Başvurulur?

1

Danışmanınla Görüş

Formu Doldur veya telefon ile sana özel vize danışmanına ulaş. Başvuruna özel evrakları belirle sana özel başvuru çözümüne sahip ol.
2

Başvuru Dosyan Hazırlansın

Başvuru dosyası, dilekçeler ve formlar vize danışmanın tarafından hazırlansın. Parmak izin varsa başvuruya gelmene bile gerek yok!
3

Vizen Hazır !

Tüm başvuru ve sonrasındaki süreç danışmanın tarafından takip edilsin ve çıkan pasaportun sana ulaştırılsın, keyifli seyahatler!

Başvurunu en hızlı şekilde gerçekleştir

Sana özel evrakları topla, hiç bir formla uğraşma

Başvuru sürecini gizlilik ve kurumsal güven içinde sonuçlandır

Özel vize danışmanı başvurunun her aşamasıyla ilgilensin

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?
Yunanistan vizesi almak için öncelikle ikamet ilinizin bağlı olduğu Yunanistan başvuru merkezinden randevu almanız, gerekli evrakları toparlamanız, form ve dilekçeleri hazırlamanız gerekmektedir. Randevu gününde başvuru merkezine başvuru dosyanız ile eksiksiz bir şekilde müracat etmeniz ve eğer gerekliyse parmak izi vermeniz gerekmektedir. Eksik evrak veya dilekçe çıkması durumunda başvurunuz iptal edilir ve tekrar randevu almanız gerekir.
Yunanistan Vizesi ile Schengen Ülkelerini Ziyaret Edebilir miyim?
Yunanistan Konsolosluğu bir çok tipte vize vermektedir. Ancak turistik, iş, konferans amaçlarla yapılan vize başvurularında verilen vize Schengen vizesi olmaktadır ve bu vize ile Schengen bölgesi olarak anılan Avrupa ülkelerine vize süreniz ve giriş-çıkış sayınız yeterli olduğu sürece seyahat edebilirsiniz.
Yunanistan Konsolosluğuna Başvuru Yapabilir miyim?
Türkiye genelindeki Yunanistan Konsoloslukları direkt başvuru kabul etmemektedir. Her konsolosluk kendi yetki alanı için anlaştığı başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru almaktadır. Bu nedenle başvuru sahipleri çağrılmadıkları sürece konsolosluğa kabul edilmemektedirler.
Yunanistan Başvuru Merkezleri Nerede?
İzmir, İstanbul ve Ankara'da bulunan başvuru merkezlerinde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her başvuru merkezinin yetki alanı bulunduğu için ikamet ilinize göre sadece bir başvuru merkezine başvuru yapabilmektesiniz. Vize danışmanından hangi ilden başvuru yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?
İkamet ilinize göre başvurmanız gereken Yunan başvuru merkezinden direkt olarak vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize danışmanlarımız en hızlı ve yakın tarihli randevuyu sizin için almakta ve tüm süreçte destek olmaktadır.
Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Yunanistan vize başvurusu ortalama 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Yunan Konsolosluğu bu süreyi uzatma veya kısaltma yetkisine sahiptir.
Hazırlamam Gereken Form ve Dilekçeler Nelerdir?
Yunanistan vizesi için gerekli olan tüm dilekçe ve formlar vize danışmanı tarafından hazırlanarak imzanıza sunulmaktadır.
Parmak İzi Vermem Gerekiyor Mu?
2014 yılının Eylül ayından itibaren tüm Schengen ülkelerine yapılan vize başvurularında parmak izi zorunluluğu getirilmiştir. Eğer ilgili tarihten sonra almış olduğunuz bir Schengen vizeniz varsa parmak izi vermeniz gerekmemektedir. Pasaport başvurusu sırasında vermiş olduğunuz parmak izi konsolosluklarda geçerli olmamaktadır.
Yunanistan Vizesi İçin Ne Zaman Başvurmalıyım?
Seyahat tarihinizden en erken 60 gün önce vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Özel günler ve yaz aylarında Yunanistan Konsolosluklarında yaşanan yoğunlukları göz önünde bulundurarak başvurunuzu işlemlerinizi en az 15 gün önce başlatmanızı önermekteyiz.
Yunanistan Vize Danışmanına Nasıl Ulaşabilirim?
Yunanistan vize başvurusu yapmak, randevu almak ve aklınıza takılanları sormak için vize danışmanınıza 0850 885 00 50 numaralı telefondan veya info@babursahvize.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi


Derin bir mitolojiye sahip ve tanrıçaların doğduğu yer olarak inanılan Yunanistan’a kolayca vize almaya ne dersiniz?

Kimi zaman tarihi, kimi zaman kültürel, kimi zaman ise eğlence odaklı bir tatil hayal ediyor olabilirsiniz. Peki, sizler için yapılması gereken tüm resmi işlemleri doğru şekilde zamanında yerine getirebilecek bir danışmana ne dersiniz? Cevabınız Evet ise o zaman size sadece valizinizi hazırlamak kalıyor.

Yunanistan topraklarına giriş yapabilmek için Schengen veya Yunanistan vizesine sahip olmanız gerekmektedir. Sebebi ise Yunanistan’ın Avrupa Birliği içerisinde yer alması ve Schengen Topluluğu üye ülkesi olmasından kaynaklıdır. Vize öncesinde de tabi ki Bordo pasaport olarak adlandırılan Umuma Mahsus Pasaport temin etmelidirler.

Yunanistan’a gezi amaçlı giden kişilerin sadece 90 gün ile sınırlı gün hakkı bulunmaktadır. Fakat Yunanistan Başkonsolosluğunun vize taleplerini kabul etmek için yetkileri bulunan firmaları aracı olarak tercih etmesi başvuruların olumlu şekilde sonuçlanma oranını %70 civarında arttırmaktadır. Karışıklıkların engellenmesi adına kişilerin istisnai durumlar dışında herhangi bir gerekçe ile direkt olarak Konsolosluklara yaptığı vize başvuruları kabul görmemektedir.

Yunanistan vizesi almak istiyorsunuz fakat nereden başlayacağınızı dahi bilmiyor olabilirsiniz. Bu konuda sizlere danışmanlık sağlayan firmamız ile iş akış süreçlerini birlikte yöneterek kolay ve hızlı bir şekilde sizlere Yunanistan vizesi almanızda yardımcı olmaktayız.

Başvuru ve taleplerinizi yanda bulunan formdan iletin, diğer tüm işlemleri birlikte gerçekleştirelim. Size de tatilin keyfini çıkarmak kalsın.


Vize Tipleri

Yunanistan'a turistik amaçlı ve 90 günü aşmayan ziyaretleriniz için Yunanistan turistik Schengen vizesi başvurusu yapabilirsiniz. İş kolunuza ve turistik seyahat detaylarınıza göre hazırlanacak vize dosyası, formlar ve dilekçeler hakkında vize danışmamınızla görüşebilirsiniz.
Yunanistan topraklarına iş amaçlı ve 90 günü aşmayan ziyaretleriniz için İş amaçlı vize başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru tipinde iş amacını ve Yunanistan'da görüşeceğiniz firmadan gelen davetiyeyi sunmanız gerekmektedir.
Yunanistan'daki bir konferansa veya sportif faliyete katılmak için yapılan başvuru türüdür. İlgili aktivitenin davetiyesi/biletinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Davetiye ve dilekçelerin hepsinin resmi formata uygun hazırlanması ve tüm evrak detaylarının titizlikle incelenmesi gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi Evrakları


Yunanistan vizesi başvurunuz için evrak listesi size özel hazırlanmaktadır. Temel evrak listesini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndir
Yunanistan Vize Başvurusu

Ofisimize ulaşın, başvurunuzu başlatın

Cumhuriyet Meydanı

İzmir Cumhuriyet Medyanı Pasaport vapur iskelesinin karşı sokağındayız.


  • Pasaport İskeleye 2 dk yürüme mesafesinde
  • Cumhuriyet Meydanı'na 150 metre
  • Taksi dolmuş ile rahat ulaşım